Щоб піти на пенсію, потрібно набрати певну кількість років страхового стажу. В Україні цей період щороку збільшується для тих, хто хоче йти на пенсію за віком.

Але деякі українці можуть отримати ще три роки стажу, якщо вони мали особисті обставини, які вплинули на роботу. Наприклад, якщо вони були у декретній відпустці.

Як докупити пенсійний стаж, zib.com.ua

Це стосується тих, хто доглядав дитину та не працював під час цього періоду. З 2004 року період декрету враховується лише в тому випадку, якщо один із батьків отримував допомогу від держави протягом трьох років.

Особливо важливо, щоб ця людина ніде не працювала під час декрету. Якщо період декрету не було враховано у загальному страховому стажі, слід подати відповідні документи до Пенсійного фонду України та забезпечити їх реєстрацію на своєму страховому рахунку.

Популярні новини зараз

Стаж на це не впливає: чотирьом категоріям пенсіонерів підвищать пенсії вже у липні

На руки не дадуть, але можна отоварити: пенсіонери отримають додаткову тисячу гривень – на що дозволять витратити

Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано

Водії масово отримують штрафи після спілкування з патрульними: за що карають навіть без порушень

Показати ще

Страховий стаж, facebook.com/pfu.gov.ua

Для оформлення стажу необхідно подати такі документи:

Витяг з трудової книжки та дані, що підтверджують відсутність підприємницької діяльності. Це допоможе підтвердити факт перебування у декретній відпустці.

Свідоцтво про народження дитини та копія паспорта або свідоцтва про його смерть. Ці документи необхідні для підтвердження того, що ви були у декреті та доглядали дитину.

Трудовий стаж

Якщо ваша дитина постраждала від аварії на Чорнобильській АЕС, і вам можна віднести стаж за період догляду за нею до 12 років, потрібно буде подати такі документи:

Посвідчення про постраждалу дитину внаслідок аварії на ЧАЕС.

Докази того, що один із батьків не працював до досягнення дитиною 12-річного віку.

Заява, що мати/батько не скористалися чорнобильською пільгою за пунктом 13 статті 30 закону про соціальний захист українців, які постраждали через аварію на ЧАЕС.